CTP

Direk kalıba pozlayabilen sistemlerdir. Bu cihazlar, kullanım amaçlarına göre sınıflandırılabilirler: Ticari Matbaalar ve Gazeteler

Agfa Graphics Baskıyı mükemelleştiriyor.Ticari Matbaalar:

  • AvalonN4 Serisi: Lazer kaynağı termaldir. 50x70 (4 Up) kalıpları pozlayabilir. Otomatik ve elle yükleme modelleri mevcuttur. Bu cihaz aynı zamanda kimyasalsız termal Agfa kalıplarını da (AzuraT) pozlayabilmektedir. Dış tambur üzerine sarılan kalıplar hızlı ve mükemmel bir şekilde pozlanmaktadırlar.

  • AvalonV4 Serisi: Lazer kaynağı Viyolettir. 50x70 (4 Up) kalıpları pozlayabilir. Otomatik ve elle yükleme modelleri mevcuttur. Bu cihaz aynı zamanda kimyasalsız viyolet Agfa kalıplarını da (AzuraV) pozlayabilmektedir. Capstan olarak çalışan sistem kalıpları hızlı bir şekilde pozlar. Elle yükleme metodu seçildiği takdirde kalıp yüklenecek ortamın istenilen şekilde sarı ışıkta aydınlatılması gerekmektedir.

  • AvalonN8: Lazer kaynağı termaldir. 70x100 (8 Up) kalıpları pozlayabilir. Otomatik ve elle yükleme modelleri mevcuttur. Bu cihaz aynı zamanda kimyasalsız termal Agfa kalıplarını da (AzuraT) pozlayabilmektedir. Dış tambur üzerine sarılan kalıplar hızlı ve mükemmel bir şekilde pozlanmaktadırlar.

  • AvalonN16/24/36/40/48: Lazer kaynağı termaldir. 1470x1165 (16 Up) 'dan 2900x1350 (48 Up) 'e kadar olan kalıpları pozlayabilen modellerdir. Otomatik ve elle yükleme modelleri mevcuttur. Dış tambur üzerine sarılan kalıplar hızlı ve mükemmel bir şekilde pozlanmaktadırlar.

    Gazeteler:

  • PolarisX Serisi: Lazer kaynağı Viyolettir. Bu cihaz aynı zamanda kimyasalsız viyolet Agfa kalıplarını da (AzuraV) pozlayabilmektedir. Çok hızlı ve dayanıklı bir cihaz olup, düzyataklı (Flatbed) çalışan bir kalıp pozlama cihazıdır. Kasetli ya da arabalı (Trolley) kalıp yükleme ve çeşitli hızlarda modelleri mevcuttur.

  • AdvantageN Serisi: Lazer kaynağı Viyolettir. Bu cihaz aynı zamanda kimyasalsız viyolet Agfa kalıplarını da (AzuraV) pozlayabilmektedir. Çok hızlı ve son teknolojilere sahip bir cihaz olup, capstan çalışan bir kalıp pozlama cihazıdır. Kasetli ya da doğrudan yüklemeli (stack loading) kalıp yükleme ve çeşitli hızlarda

    N94VXCF Kimyasalsız Baskı Kalıpları